آغاز به کار اولین سامانه هوشمند جمع آوری پسماند خشک در کرج

0
113

هزار و یک شهر- شهروندان کرج می توانند با ارسال عدد ۴ به شماره سامانه پیامکی ۱۰۰۰۹۸۹۳ لینک دانلود اپلیکیشن “به‌روب” را دریافت کنند.

احمد خیری؛ رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با اشاره به دستور ستاد مقابله با کرونا خصوص تعلیق کلیه فعالیت ها در حوزه تفکیک از مبداء پسماندهای خشک به جهت پرخطر بودن این فعالیت‌ها گفت: در پی دستورالعمل سازمان متبوع و طی ابلاغیه‌ای کلیه فعالیت‌های پیمانکار این حوزه از ابتدای اسفند سال گذشته تا ۱۰ خرداد سال جاری تعلیق و از فعالیت عوامل آن در سطح شهر جلوگیری به عمل آمد.

او ادامه داد: در پی ابلاغیه و با اطلاع‌رسانی  قبلی فعالیت سامانه هوشمند جمع‌آوری پسماند خشک با نام “به‌روب” به صورت گسترده فعالیت خود را آغاز کرده است و شهروندان می‌توانند با ارسال عدد ۴ به شماره سامانه پیامکی ۱۰۰۰۹۸۹۳ لینک دانلود اپلیکیشن “به‌روب” را دریافت کنند.

خیری در خصوص نوع تعامل این سامانه با شهروندان گفت: با توجه به استقرار کلیه عوامل مرتبط با موضوع در سطح شهر، به محض اعلام شهروندان در سامانه جهت تحویل پسماند خشک، عوامل سازمان در ساعات و آدرس تعیین شده توسط شهروندان بلافاصله اعزام خواهند شد و ضمن تحویل پسماند، مبلغ متناسب با میزان آن در کیف پول الکترونیکی هر شهروند واریز خواهد شد.

به گفته رئیس سازمان پسماند، شهروندان می‌توانند لینک عضویت در سامانه “به‌روب” را از طریق موتورهای جستجوگر و کافه بازار هم دریافت کنند.