بازدید اصحاب رسانه البرز از روند تکمیل پروژه قطار شهری کرج

0
42

هزار و یک شهر – اصحاب رسانه البرز روز یکشنبه؛ ۳۰اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ به همراه برخی از اعضای شورای اسلامی شهر کرج از روند اجرا و پیشرفت‌ ایستگاه شهید سلطانی خط۲ مترو کرج و اولویت دوم بهره‌برداری بازدید کردند.

ابتدای این بازدید نشست خبری در محل سازمان حمل‌ونقل ریلی شهرداری کرج برگزار شد و رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل؛ حسین مهاجری، علیرضا رحیمی، محمد اسدیان و عمار ایزدیار؛ اعضای شورای شهر کرج و خلیل کوزه‌کنانی؛ رئیس سازمان به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

۷۰ درصد ریل گذاری مترو کرج انجام شده است

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج، گفت: “تاکنون ۷۰ درصد از ریل گذاری خط متروی کرج حدفاصل دو ایستگاه شهید سلطانی تا چهارراه طالقانی انجام شده است”.

حسین مهاجری ادامه داد: “اتصال ایستگاه مترو شهید سلطانی به ایستگاه چهار راه طالقانی یکی از مهم‌ترین سیاست‌های شورای ششم در خصوص تکمیل پروژه متروی کرج است که در سه سال گذشته اقدامات مناسبی در این حوزه انجام شده است”.

او افزود: “احداث ایستگاه شهید سلطانی که در دوره‌های گذشته هیچ پیشرفتی نداشت به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و بر اساس زمان‌بندی پروژه قرار است ساختمان این ایستگاه در ۴ ماه آینده به  اتمام و بهره‌برداری برسد”.

مهاجری در خصوص راه‌اندازی قطار شهری کرج بین دو ایستگاه شهید سلطانی و چهارراه طالقانی کرج، گفت: “تلاش می‌کنیم تا پایان امسال هم ایستگاه شهید سلطانی و هم ریل‌گذاری بین این دو ایستگاه به اتمام برسد و قابلیت تردد رام‌های قطار را داشته باشد”.

او در خصوص وضعیت رام‌های قطار شهری کرج نیز گفت: “یکی از موضوعات ضروری در قطار شهری کرج تامین رام‌های قطار است، در حال حاضر کرج یک رام قطار دارد و شورای اسلامی شهر به دنبال تامین رام‌های دیگر از روش‌های مختلف است”.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج خرید رام جدید را یکی دیگر از روش‌های تامین رام دانسته و افزود: “خرید رام جدید نیز در دستور کار مدیریت شهری کرج است که به دنبال روش های تامین اعتبار و خرید رام هستیم که در صورت به صرفه بودن خرید از خارج یا تامین از داخل، روش مناسب خرید را انتخاب خواهیم کرد”.

مهاجری ادامه داد: “روش دیگری که به عنوان قطار ملی معروف شده است نیز از دیگر روش‌های تامین رام قطار در مدیریت شهری کرج است که همه این روش‌ها در حال مطالعه بوده و هر کدام که به صرفه و صلاح شهر باشد از آن استفاده خواهیم کرد”.

توانمندسازی نیروهای متخصص در دستور کار

خلیل کوزه کنانی گفت: “با توجه به بهره‌برداری اولویت اول خط۲ قطار شهری کرج(ایستگاه‌های چهل و پنج متری گلشهر، رجایی شهر و آیت الله طالقانی) و روند پیشرفت پروژه و نزدیک بودن به راه‌اندازی اولویت دوم(آیت الله طالقانی تا پل فردیس)، رویکرد توانمندسازی نیروهای متخصص در دستور کار قرار دارد”.

او افزود: “این دوره‌ها شامل آموزش‌های شارژ پست‌های برق LPS بصورت دروس شفاهی و عملی در محل پست برق‌ ایستگاه چهل و پنج متری گلشهر، آموزش‌های پیرامون سیگنالینگ، دوره‌های چگونگی انجام بیمه‌های پروژه، دوره‌های HSE ایمنی محیط کار و… است”.

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج گفت که با توجه به مراحل پیشرفت برای بهره‌برداری، به‌روزرسانی و نیاز سنجی ادامه‌دار صورت می‌پذیرد.