حفظِ منابعِ آبی؛ چالش اصلیِ امروز

0
117

حضور معاون مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه‌ای البرز در ششمین پویش نجات قطره‌ها

هزار و یک شهر – ششمین پویش “نجات قطره‌ها” مهمان اهالی محله اسلام آباد کرج بود.

پویش نجات قطره‌ها روز دوم خرداد ماه ۱۴۰۲ در حالی برگزار شد که کودکان محله اسلام‌آباد با شوق بسیار و قلمو به دست در انتظار شروع رنگ آمیز دیوار بودند.

چشمانی مشتاق رنگ و نقاشی و مملو از شیطنت داشتند؛ انگار می‌خواهند هر چه دارند بر سر دیوارها خالی کنند. حال و هوای شادی و انتظار برای رنگ آمیزی دیوار  از ابتدای صبح در بوستان بسیج واقع، با شوخی، خنده و فریادهای کودکانه و اشتیاق جایزه گرفتن به انتها رسید.

در میان اهالی محله که همراه با کودکان خود در انتظار شروع مراسم بودند، معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی و مدیر روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه‌ای البرز نیز به عنوان یکی از ارگان‌های میزبان، نیز حضور داشتند.

محمد بهنیا، در خصوص این پویش که با هدف فرهنگ سازی مصرف صحیح آب آغاز شده گفت: “شروع این پویش با ایده تمرکز آموزشی روی کوکان ایده بسیار خوبی است. چرا که سنین پایین، بهترین زمان برای تاثیرگذاری صحیح روی کودکان است.”

او افزود: ” کودکان در قالب این پویش با نقش آب و اهمیت مصرف صحیح آن آشنا می شوند تا با اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی در دل خانواده‌ها از وضعیت خشکسالیِ کشور، در آینده نقش مهمی برای مصرف بهینه آب ایفا کنند.”

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه‌ای البرز تاکید کرد: “حفظ منابع آبی یکی از وظایفِ مهم ماست تا بتوانیم این ثروت را برای نسل‌های آتی نیز حفظ کنیم.”

کارشناسان سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج نیز با برگزاری کارگاه‌های آموزشی تفکیک زباله در سطح محلات برای دومین مرتبه به این پویش پیوستند.

عوامل کلیدیِ اجرای این پویش،  شرکت آب منطقه‌ای البرز، پایگاه خبری هزار و یک شهر و شرکت رنگ‌سازی نیپون هستند.

علی ذبیحی، مسعود محمدی و مجتبی حاجی‌قاسمی از اعضای شورای اسلامی شهر کرج و سیدمهدی حسینی؛ قائم مقام سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج نیز در این رویداد حضور داشتند.