۱۵۰ واحد تولیدی البرز با ورود دستگاه قضا احیاء شد

0
107

تضمین اشتغال پایدار ۳ هزار نیروی کارگری

هزار و یک شهر؛ نیوشا فتحی‌زاده– رئیس کل دادگستری البرز با بیان اینکه مشکل ۱۵۰ واحد تولیدی استان با ورود دستگاه قضایی در سال ۹۹ حل شد، گفت: با بازگشت این کارخانه ها به چرخه تولید ضمن تضمین اشتغال پایدار بالغ بر ۳هزار نیروی کارگری از بیکاری آنها جلوگیری شد.

حسین فاضلی هریکندی در بازدید از یک پالایشگاه غلات و شرکت های زیر مجموعه آن در شهر هشتگرد که با حضور معاون قضایی دادستان کل کشور همراه بود، اظهار داشت: در کنار حمایت از بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط باید توجه ای ویژه به بنگاه‌های بزرگ اقتصادی به ویژه تولیدکنندگان در سطح ملی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ابرپروژه‌ها پیشران اقتصادی در کشور هستند، افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در این بخش سبب می شود که ده‌ها و حتی صدها بنگاه کوچک و متوسط اقتصادی هم فعال و ایجاد شود.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به اشتغال بالایی که با فعالیت ابرپروژه‌ها ایجاد می‌شود، بیان کرد: با ایجاد اشتغال در چنین پروژه‌هایی در مجموعه های پایین دستی آنها هم فرصت‌های شغلی بالایی ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست‌های قوه قضائیه در استان‌ها پیرو فعالیت ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی این مهم در البرز نیز با همکاری مسئولان استانی دنبال شده و در راستای آن توجه ویژه ای به تمامی بنگاه‌های تولیدی استان می‌شود.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه البرز یکی از استان‌های صنعتی کشور است و واحدهای تولیدی متعددی در این استان وجود دارد، گفت: دستگاه قضا با کمک دیگر دستگاه‌های اجرایی استان برای رفع موانع پیش روی پروژه های بزرگ تولیدی در کشور تلاش می کند.

رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: سال ۹۹در راستای عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با بررسی مشکلات حداقل ۳۰۰ واحد تولیدی استان البرز موفق شدیم که بر اساس پیگیری دادستان‌ها درنقاط مختلف استان و برگزاری جلسات متعدد در این زمینه، مشکلات بالغ بر ۱۵۰ واحد تولیدی را حل و فصل کنیم.

وی ادامه داد: با بازگشت ۱۵۰ واحد تولیدی به چرخه تولید ضمن تضمین اشتغال پایدار ۳هزار نیروی کارگری از بیکاری آنها جلوگیری شد و این چنین برنامه های حمایتی در استان با توجه به سیاست های دستگاه قضا ادامه خواهد یافت.