۱۵۰ واحد تولیدی البرز با ورود دستگاه قضا احیاء شد

0

تضمین اشتغال پایدار ۳ هزار نیروی کارگری

هزار و یک شهر؛ نیوشا فتحی‌زاده– رئیس کل دادگستری البرز با بیان اینکه مشکل ۱۵۰ واحد تولیدی استان با ورود دستگاه قضایی در سال ۹۹ حل شد، گفت: با بازگشت این کارخانه ها به چرخه تولید ضمن تضمین اشتغال پایدار بالغ بر ۳هزار نیروی کارگری از بیکاری آنها جلوگیری شد.

حسین فاضلی هریکندی در بازدید از یک پالایشگاه غلات و شرکت های زیر مجموعه آن در شهر هشتگرد که با حضور معاون قضایی دادستان کل کشور همراه بود، اظهار داشت: در کنار حمایت از بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط باید توجه ای ویژه به بنگاه‌های بزرگ اقتصادی به ویژه تولیدکنندگان در سطح ملی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ابرپروژه‌ها پیشران اقتصادی در کشور هستند، افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در این بخش سبب می شود که ده‌ها و حتی صدها بنگاه کوچک و متوسط اقتصادی هم فعال و ایجاد شود.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به اشتغال بالایی که با فعالیت ابرپروژه‌ها ایجاد می‌شود، بیان کرد: با ایجاد اشتغال در چنین پروژه‌هایی در مجموعه های پایین دستی آنها هم فرصت‌های شغلی بالایی ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست‌های قوه قضائیه در استان‌ها پیرو فعالیت ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی این مهم در البرز نیز با همکاری مسئولان استانی دنبال شده و در راستای آن توجه ویژه ای به تمامی بنگاه‌های تولیدی استان می‌شود.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه البرز یکی از استان‌های صنعتی کشور است و واحدهای تولیدی متعددی در این استان وجود دارد، گفت: دستگاه قضا با کمک دیگر دستگاه‌های اجرایی استان برای رفع موانع پیش روی پروژه های بزرگ تولیدی در کشور تلاش می کند.

رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: سال ۹۹در راستای عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با بررسی مشکلات حداقل ۳۰۰ واحد تولیدی استان البرز موفق شدیم که بر اساس پیگیری دادستان‌ها درنقاط مختلف استان و برگزاری جلسات متعدد در این زمینه، مشکلات بالغ بر ۱۵۰ واحد تولیدی را حل و فصل کنیم.

وی ادامه داد: با بازگشت ۱۵۰ واحد تولیدی به چرخه تولید ضمن تضمین اشتغال پایدار ۳هزار نیروی کارگری از بیکاری آنها جلوگیری شد و این چنین برنامه های حمایتی در استان با توجه به سیاست های دستگاه قضا ادامه خواهد یافت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید