شورای شهر کرج دخالتی در انتخاب گزینه و نحوه اجرای پروژه میدان جمهوری ندارد

0

هزار و یک شهر- دبیر دوم و رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج گفت: در خصوص پروژه زیرگذر جمهوری و اینکه کدام یک از سناریوهای محتمل اجرایی می‌شود، باید گفت که شهردار در جلسه رسمی شورا تاکید کرد که پروژه را بر اساس صلاحدید و تشخیص فنی خود آغاز می‌کند.

مهدی حاجی‌قاسمی صبح روز یکشنبه ۵ بهمن ۹۹ در حاشیه پنجاهمین جلسه کمیسیون عمران شورای شهر کرج گفت: در لایحه‎ای که در جلسه امروز کمیسیون با حضور نمایندگان شهرداری و کارشناسان فنی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، شهرداری هفت گزینه جدید برای چگونگی اجرای پروژه میدان جمهوری ارائه کرده بود که توضیحات و پیشنهادات استماع شد و دیدگاه‌های مختلف نیز مطرح شد.

او افزود: کمیسیون عمران در خصوص نحوه اجرای پروژه چه در جلسه امروز و چه در گذشته مصوبه‌ای نداشته است و شهرداری کرج مکلف است با رعایت اسناد فرادستی، طرح‌های جامع و تفصیلی و طرح جامع حمل و نقل و ترافیک نسبت به تصمیم‌گیری همه‌جانبه و اجرای بهترین گزینه اقدام کند. همان‌طور که شاهد بودیم شهردار در جلسه رسمی شورا به صراحت گفت که با صلاحدید و تشخیص فنی خود برای چگونگی ادامه پروژه تصمیم‌گیری می‌کند و مسئولیت آن را نیز می‌پذیرد.

او ادامه داد: از برآیند صحبت‌های نمایندگان شهرداری و کارشناسان فنی چنین استنباط شد که تاکید آنها بر انجام کامل مطالعات زیست‌محیطی، فرهنگی و اجتماعی و توجه به طرح‌های جامع و تفصیلی و الزامات قانونی است و بار دیگر تاکید می‌شود که کمیسیون عمران هیچ مصوبه خاصی در خصوص انتخاب گزینه نداشت.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر کرج گفت: کمیسیون عمران همچون سایر دلسوزان نگاه حمایتی نسبت به حفظ فضای سبز و درختان دارد و بر اجرای پروژه‌های عمرانی با کمترین مخاطرات زیست‌محیطی تاکید کرده است و در خصوص پروژه میدان جمهوری نیز حساسیت لازم را داریم و امیدواریم شهرداری گزینه‌ای را اجرایی کند که ضمن کمک به بهبود تردد خودروها، دغدغه‌های موجود را نیز مد نظر قرار دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید