پویش کاشت نهال به درخواستِ شهروندان کرجی

0
284

هزار و یک شهر- رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج خبر از راه اندازی پویش کاشت نهال به درخواست شهروندان خبر داد و گفت که با اجرای صحیح این پویش گامی در جهت جلب مشارکت همشهریان در حفظ فضای سبز و تحقق «کرج ، شهری دوستدار محیط زیست» برداشته خواهد شد .

پیمان بضاعتی‌پور گفت: در این پویش شهروندان می توانند با ارسال پیامک به شماره ۱۰۰۰۱۱۴۷ به صورت رایگان به یاد کسانی که دوست دارند درخت بکارند.

او با بیان اینکه پویش مذکور در ادامه پویش درخت دوستی که از سال گذشته آغاز شده  طراحی شده گفت: هر شهروند با مشارکت در کاشت یک درخت و نهال علاوه بر زنده نگاه داشتن یاد عزیزان خود می‌تواند در فواید و ثمرات حاصل از کاشت درخت از جمله کاهش آلودگی هوا سهیم باشد .

بضاعتی‌پور با اشاره به اجرایی شدن «طرح پویش جای درختان کرج را خالی نخواهیم گذاشت» طی سال‌های گذشته گفت: در  این طرح که با استقبال خوب شهروندان اجرا شد سازمان بر اساس درخواست شهروندان نسبت به کاشت نهال در منازل شخصی و محله های مناطق دهگانه شهر اقدام کرد و این امر علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز محلات زمینه ساز علاقه مردم به کاشت درخت را موجب شد.

او یکی از اهداف مهم اجرای این طرح ها را نگهداری بهینه شهروندان از فضای سبز احداثی عنوان کرد و گفت: متاسفانه شیوع بیماری کرونا طرح‌های حضوری و مشارکت شهروندان را با محدودیت مواجه کرده که با  راه‌اندازی این گونه برنامه‌های فرهنگی و پویش‌های خلاقانه می‌توان زمینه مشارکت خلاق شهروندان را به صورت غیر حضوری فراهم کرد. در این پویش اطلاعات شناسنامه‌ای اعم از نام و نام خانوادگی درخواست کننده، گونه و محل کاشت درخت در قالب یک پلاک به متقاضی ارسال پیامک اعلام خواهد شد.

بضاعتی‌پور در پایان ضمن دعوت از عموم شهروندان برای مشارکت در پویش «کاشت نهال به درخواست شما توسط ما» تاکید کرد که حفاظت از درختان موجود اهمیت و ضرورت بیشتری نسبت به کاشت درخت دارد و در این خصوص برنامه‌ریزی لازم توسط کارشناسان فضای سبز امور مناطق و سازمان پیش‌بینی شده است.