رانش زمین در منطقه حصار تلفات جانی نداشت

0
154

هزار و یک شهر- شهردار کرج گفت: حادثه رانش زمین در محدوده‌ای از اراضی موسوم به تپه الله اکبر منطقه حصار، تلفات جانی نداشته است.

مهرداد کیانی با حضور در محل این حادثه گفت: این اتفاق صبح امروز پنج شنبه ۱۹ مرداد رخ داده و در پی آن تعدادی از پلاک‌های مسکونی دچار خسارت شده است.

کیانی ادامه داد: با توجه به حضور نیروهای آتش نشانی، خدمات شهری، مدیران مربوطه و نمایندگان دیگر دستگاه‌های امداد و نجات در محل رانش عواقب احتمالی در حال کنترل است.

او از ارجاع موضوع به کارشناس رسمی دادگستری به منظور تعیین علت دقیق رانش خبر داد و اضافه کرد: اقدامات لازم جهت تامین ایمنی ساکنین پلاک‌های مجاور در حال انجام است و به منظور اطمینان خاطر از عدم تسری ابعاد حادثه تأسیسات گاز و برق و آب به طور موقت از مدار خارج شده است.

به گفته شهردار کرج، این حادثه تلفات جانی نداشته و منجر به ریزش یک ساختمان شده و روند ایمن سازی آغاز شده است.

کیانی تصریح کرد: آنچه در سال‌های گذشته در منطقه حصار و برخی از مناطق شهری کلانشهر کرج در بحث ساخت و سازهای غیر مجاز و بی‌کیفیت رخ داده، نتایجِ خطرناکی همچون حادثه امروز را در پی داشته است.

شهردار کرج گفت: تیم‌های امدادی و عملیاتی شهرداری کرج تا زمان حصول اطمینان از ایمن‌سازی محل، رفع خطر، ارائه مشاوره به ساکنین پلاک‌های مجاور و بازگشت شرایط به وضعیت عادی در محل حضور خواهند داشت و امیدواریم با انجام اقدامات فنی بتوانیم از ریزش احتمالی بناهای مجاور جلوگیری کنیم.

او گفت: به محض اعلام علتِ دقیق رانش زمین در محدوده اراضی الله اکبر منطقه حصار که قبلاً نیز سابقه داشته، مراتب از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم خواهد رسید.

کیانی با ابراز نگرانی از خطرات و تهدیدهای ساکنین در محدوده‌های بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی گفت: چنانچه حادثه امروز به جای رانش جزئی، موضوعی همچون زلزله بود، میزان تلفات جانی و مالی به مراتب بیشتر بود، تصریح کرد: دوره ششم مدیریت شهری کرج با همین هدف تسهیلات ویژه‌ای را جهت بافت‌های فرسوده پلاک‌های ریزدانه و فاقد استحکام در دستور کار قرار داده و شهروندان با استفاده از این تسهیلات سکونتگاه‌های خود را ایمن نمایند تا دیگر شاهد وقوع چنین حوادث تلخی نباشیم.

با توجه به وقوع حادثه مشابه در همین محل در آذر ماه سال گذشته و با هدف ایمن سازی نسبت به احداث دیوار حائل اقدام گردیده بود که همین موضوع از گستردگی ابعاد حادثه روز جاری کاسته است.