سفر یک روزه مدیر کل تعاون استان البرز به روستاهای بخش آسارا

0
163

هزار و یک شهر– از ابتدای صبح جمعه سوم تیر ماه، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز با همراهی بخشدار آسارا در تعدادی از روستاهای این بخش به منظور پیگیری مسایل مربوط به تعاونی های روستایی و همچنین بررسی مشکلات روستاییان و مشاغل خانگی حضور یافت.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز صبح امروز جمعه با همراهی بخشدار آسارا با حضور در تعدادی از روستاهای این بخش حاضر و مشکلات مربوط به مشاغل خانگی روستاییان، تقویت و توسعه تعاونی های روستایی و بررسی سایر مشکلات روستانشینان این بخش حضور یافت و پای صحبت های آنها نشست.

عبدالله دارایی در سفر یکروزه خود به بخش آسارا ، ضمن دیدار با تعدادی از اهالی و معتمدین محلی و همچنین اعضای شورای اسلامی روستاهای این بخش به خدمات اجتماعی و رفاهی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز به روستاییان را تشریح کرد و گفت: تشکیل تعاونی های روستایی به منظور فروش محصولات کشاورزی و صنایع دستی روستاییان بستری برای تقویت اشتغال روستایی است و مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها را در پی خواهد داشت، فرهنگ سازی لازم برای حضور نسل های جدید و جوانان و اهالی روستا برای کار، تولید و فروش محصولات خود در بستر این تعاونی ها و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها در بستر یک فرهنگ سازی و حمایت های حاکمیت صورت می پذیرد که حمایت های مالی از تعاونی ها و مشاغل خانگی در همین راستا است.

وی خاطر نشان شد: تعاونی های توسعه روستایی در گام اول مجامع خودشان را سریعا برگزار کنند. همچنین بعد از شکل گیری تعاونی های روستایی بتوانند در پروژه قابل واگذاری دولت در دل خود روستا بتوانند قدم بردارند و در توسعه روستایی مشارکت کنند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز ضمن پیگیری ماموریت های مربوط به خود ، قول دادند سایر مشکلات روستاییان اعم از موضوعات مربوط به آب و زیرساخت های انرژی و همچنین حمایت از بخش کشاورزی و تسهیلات حمایتی بازسازی منازل و مساکن روستایی را تهیه، مقرر شد طی گزارشی به استحضار استاندار محترم البرز برساند.