اعلام برنامه های ستاد دهه کرامت در البرز

0
90

هزار و یک شهر – به نقل از بسیج رسانه البرز، رئیس ستاد دهه کرامت استان البرز با بیان اینکه حرم مطهر رضوی قطعه ای از بهشت و امام رضا (ع) متعلق به همه است، به اعلام برنامه های پیش بینی شده ستاد دهه کرامت استان ابرز پرداخت و گفت: هیچ جناح بندی و مرزبندی در جایگاه نوکری ائمه اطهار (ع) وجود ندارد.

 نشست خبری دهه کرامت دبیرخانه کانون های خدمت رضوی استان البرز به مناسبت نزدیک شدن به ایام میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و امام رضا (ع) پیش از ظهر امروز با حضور رئیس، دبیر و سخنگوی ستاد دهه کرامت استان البرز، مدیرعامل خانه مطبوعات و جمعی از اهالی رسانه این استان در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد استان البرز برگزار شد.

ابراهیم نوروزی فر مسئول روابط عمومی کانون های خدمت رضوی در استان البرز و سخنگوی ستاد دهه کرامت این استان، با اشاره به فروریختن ساختمان متروپل در استان خوزستان و تسلیت درگذشت هموطنانمان در آبادان و ابراز همدردی با خانواده های داغدیده، بر همکاری های لازم و دوجانبه ستاد دهه کرامت با اصحاب رسانه در راستای ترویج فرهنگ رضوی تاکید کرد.

وی ادامه داد: نتیجه این همکاری های دوسویه می تواند در سطح کشور و استان البرز بازخورد خوبی داشته باشد و به تبع آن، استان البرز از لحاظ کیفیت اخبار و ترویج فرهنگ رضوی در محضر امام رضا (ع) نمره خوبی کسب کند و پرچم امام رضایی بیش از پیش در البرز برافراشته شود که بدین منظور برنامه های خوبی در سطح استان البرز به مناسبت دهه کرامت، تدارک دیده شده است.

حسین رضایی رئیس ستاد دهه کرامت استان البرز در این جلسه با بیان اینکه حرم مطهر رضوی قطعه ای از بهشت و امام رضا (ع) متعلق به همه است، به فعالیت ۱۹ کانون تخصصی و ۲۲ کانون مرکزی و نیز بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ خادمیار رضوی با گرایش ها و افکار مختلف در استان البرز اشاره کرد و گفت: هیچ جناح بندی و مرزبندی در جایگاه نوکری ائمه اطهار (ع) وجود ندارد.

وی تاکید کرد: ما نیامده ایم تا دیده شویم بلکه اینجا هستیم، نوکری می کنیم تا امام رضا (ع) دیده شود و اگر عنوان می کنیم رسانه ها نیز در این میان سهمی دارند می خواهیم هر کس در هر جایگاهی که هست در کانون های خدمت رضوی خدمت رسانی کند و به لطف خدا رسانه ها نیز تاکنون به خوبی همکاری داشته و نقش موثری در زمینه ترویج فرهنگ رضوی ایفا کرده اند.

رئیس ستاد دهه کرامت استان البرز حضور در جمع اصحاب رسانه را فرصتی مغتنم دانست و گفت: خبرنگاران فعال در زمینه ترویج فرهنگ رضوی، سربازان گمنام امام رضا (ع) هستند زیرا تمام فعالیت ها و اقدامات خادمیاران و خادمان حرم مطهر را در قالب تصویر، خبر و گزارش های مختلف به سمع و نظر مردم کشور و استان خود می رسانند اما خودشان دیده نمی شوند.

رضایی با اشاره به فعالیت های ستاد دهه کرامت در سال های قبل ادامه داد: این ستاد امسال فعالیت خود را پررنگ تر کرده و پانزدهمین دوره از جشن های زیرسایه خورشید را در سراسر کشور برگزار می کند که توسط خود مردم اداره می شود و پیش تر در استان البرز نیز بر عهده هیات های رزمندگان بود اما پس از آغاز به کار نمایندگی آستان قدس رضوی در البرز انسجامی میان خادمیاران ایجاد شد

وی افزود: توسعه خدمت، خادم و مخدوم صورت گرفت و با این چشم انداز هر جای ایران که باشیم می توانیم یک خادم الرضا باشیم به شرط آن که در راستای ترویج سیره رضوی و تقویت شعارهای اسلامی و انقلابی فعال بوده و ظرفیتی بر توانمندی های به آستان قدس رضوی اضافه کنیم؛ این تعاریف در قالب یک ساختار ابلاغ شد و امروز ۱۷۴ کانون تخصصی و عمومی در البرز فعالیت می کنند.

رئیس ستاد دهه کرامت استان البرز اظهار کرد: در زمینه های آموزشی، فرهنگی، تربیتی، کمک به محرومین و … حدود ۱۹۰ ماموریت برای خادمان رضوی در کانون ها تعریف شده اما جشن زیر سایه خورشید قرار است مردمی بماند و به منظور جلوگیری از موازی کاری ها، در طول روزهای دهه کرامت کاروان خادمان به مدت دو روز در هر شهرستان استان البرز حضور خواهند داشت.

رضایی بیان کرد: خادمان رضوی از روز ۱۱ خرداد همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) در استان البرز ذیل پرچم امام رضا (ع) حضور خواهند داشت، این اقدام معنوی نیاز به اطلاع رسانی و حضور اصحاب رسانه دارد که بدین منظور آقای نوروزی فر به عنوان سخنگوی ستاد دهه کرامت منصوب شد تا با تعامل وی با اصحاب رسانه اتفاقات خوبی در استان رقم بخورد.
حمزه قزلباش دبیر ستاد دهه کرامت استان البرز نیز در این نشست عنوان کرد: امسال پانزدهمین دوره جشن زیر سایه خورشید در کشور و البرز برگزار می شود، جشنی که بین المللی شده و پیش از کرونا در ۲۵ کشور با جمعیت های بالا و استقبال خوب مردم اجرا شد اما به دلیل شیوع بیماری کرونا و همه گیری آن در جهان، این مراسم به بعد از کرونا موکول شده است.

وی افزود: برنامه های متنوعی در دهه کرامت در استان البرز پیش بینی شده که اطلاع رسانی آن توسط سخنگوی ستاد انجام می شود؛ تبلیغ چهارشنبه های امام رضایی و ترویج فرهنگ رضوی، تولید محتواهای امام رضایی و بازنشر آن ها در فضای مجازی و رسانه ها نیز از جمله مواردی هستند که در دستور کار این ستاد قرار گرفته است.

دبیر ستاد دهه کرامت استان البرز با اشاره به برنامه های پیش بینی شده این ستاد در دهه کرامت گفت: ۱۱ برنامه محوری در استان البرز برگزار می شود و با توجه به قرارگیری روز جمعه در اواسط دهه کرامت، حضور خادمیاران، دبیرهای کانون ها و دبیر مرکز استان با کاور خادمیاری رضوی در نماز جمعه و برپایی میز خدمت در همان روز از جمله برنامه های تدارک دیده این ستاد است.

قزلباش ضمن دعوت از اصحاب رسانه جهت پوشش خبری جشن زیر سایه خورشید در البرز یادآور شد: این مراسم از ۱۱ خرداد در البرز آغاز و تا ۲۱ خرداد نیز ادامه خواهد داشت و خادمان امام رضا (ع) از ۱۱ خرداد وارد استان شده و راس ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه همان روز نخستین برنامه خود را در دفتر نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج برگزار می کنند.

وی با اشاره به مردمی بودن کاروان زیر سایه خورشید اضافه کرد: در این راستا ۳۵۰ برنامه پیش بینی شده و میزبانان می توانند با مراجعه به سامانهshajar.ir  (شبکه جوانان رضوی) درخواست میزبانی خود را در سامانه ثبت کنند؛ تلاش ما بر این است خود مردم با رجوع به این سامانه مشخص کنند که این کاروان در کدام محافل و مجالس امام رضایی، حسینیه ها و هیات های مذهبی و خانگی حضور داشته باشد.

دبیر ستاد دهه کرامت استان البرز ادامه داد: امام رضا (ع) متعلق به همه قشرهاست و اگر درخواستی مبنی بر حضور کاروان خادمان رضوی و پرچم گنبد امام رضا (ع) در بین بیماران، زندانیان، گرفتاران، هیات های مذهبی و پارک ها باشد کاروان مذکور در محل مورد درخواست حضور پیدا می کنند، زیرا ممکن است برخی توفیق زیارت امام هشتم را نداشته باشند و این مراسم به نوعی زیارت از راه دور است که افراد زیادی را منقلب می کند.

قزلباش اعلام کرد: برنامه اصلی ما برپایی جشن بزرگی در روز ۱۹ خرداد در جوار شهدای دفاع مقدس آستان مقدس امامزاده محمد (ع) کرج با حضور چند ده هزار نفری مردم خواهد بود که از همین تریبون از اصحاب رسانه و خبرنگاران دعوت می کنیم تا در این مراسم حضور پیدا کرده و پوشش خبری لازم را داشته باشند و اخبار مربوط به این برنامه را در رسانه ها و فضای مجازی منتشر کنند.

رضایی، رئیس ستاد دهه کرامت استان البرز نیز در پایان این نشست بیان کرد: جمعه ۲۰ خرداد گروه های جهادی پزشکان، پرستاران و اعضای کانون بهداشت و سلامت در استان البرز با حضور در پارک ایران کوچک به خدمت رسانی به مردم می پردازند و تلاش می کنند با اجرای این برنامه محوری و همچنین با اقدامات متنوع جهادی و طبابت یک روز امام رضایی را در شهرستان کرج رقم بزنند.