معماری سازمانی راهکار موثری برای تقویت مدیریت شهری

0
124

هزار و یک شهر– دبیر شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه معماری سازمانی راهکاری موثر برای تقویت مدیریت شهری است، گفت: معماری سازمانی نقش مهمی در ارتقاء ظرفیت‌های درونی و بیرونی مجموعه مدیریت شهری ایفا می‌کند.

فاطمه منعمی در خصوص پیشنهاد مطرح شده در بودجه ۱۴۰۱ توسط اعضای شورای شهر به شهرداری گفت: شورای شهر کرج برای سال ۱۴۰۱ پروژه‌ای تحت عنوان معماری سازمانی به شهرداری کرج ارائه کرد تا اجرا کند.

دبیر اول شورای اسلامی شهر کرج بر لزوم اجرای معماری سازمانی برای هم‌افزایی بیشتر مجموعه مدیریت شهری تاکید گفت و گفت: معماری سازمان یک رویکرد جامع و یکپارچه و به طور کلی مجموعه‌ای به هم پیوسته از مدل‌های توصیف کننده جنبه‌های مختلف یک سازمان است که نحوه استفاده از منابع سازمانی را در راستای رسیدن به اهداف مشخص بیان می‌کند.

منعمی با بیان اینکه شهرداری‌ تا به نتیجه رساندن پروژه معماری سازمانی در حوزه مدیریت شهری تا استقرار آن می‌تواند خدمات بهتر و بیشتری ارائه می‌کند، افزود: کاهش هزینه‌ها و زمان توسعه سیستم‌های اطلاعاتی از مزایای معماری سازمانی است که یکی از وقت‌گیرترین بخش‌های طراحی و ایجاد سیستم‌های اطلاعاتی اختصاص به شناخت حوزه ماموریتی سیستم و نیازمندی‌های آن دارد و اسناد و اطلاعات لازم را در اختیار تحلیل‌گران و طراحان سیستم‌های اطلاعاتی و ارتباطی جدید قرار داده و سبب کاهش هزینه‌ها و زمان خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر کرج گفت در بحث توسعه باید ویژگی‌ها و انواع توسعه مدنظر قرار گیرد به‌علاوه باید توجه داشت توسعه‌ها در مجموعه مدیریت شهری باید هوشمند، برنامه‌‌ریزی‌ شده و هم‌راستا با سیاست‌های کلان و مأموریت‌های سازمانی اجرا شود و در نهایت برای همه ذی‌نفعان تولید ارزش کند.